Menu

Łóżko rehabilitacyjne – kupić czy wypożyczyć?

25 września 2018 - Zdrowie i uroda
Łóżko rehabilitacyjne – kupić czy wypożyczyć?

Nowe łóżka rehabilitacyjne z całą pewnością nie należą do tanich, a ich zakup może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Chociaż można liczyć na otrzymanie dofinansowania, to jednak nie jest to jedyna z dostępnych opcji. Do dyspozycji mamy także możliwość wypożyczenia łóżka dla chorego, co okazuje się być często znacznie tańszą opcją. Na jakie rozwiązanie zatem się zdecydować?

Wypożyczenie łóżka dla chorego czy tez zakup nowego?

Mogłoby się wydawać, że wynajem łóżka rehabilitacyjnego dla chorego jest znacznie tańszą opcją zważywszy na to, że nowe jest po prostu bardzo drogie. Nie zawsze jednak wypożyczenie łóżka jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko zależy od tego, jak długo będzie ono używane i jaki rodzaj łóżka będzie nam potrzebny. Nie obejdzie się zatem bez matematycznych obliczeń. W przypadku osoby, która potrzebować będzie łóżka rehabilitacyjnego na okres paru miesięcy, bardziej opłacać będzie nam się wynajęcie go.

Inaczej wygląda to natomiast w przypadku osób przewlekle chorych, które będzie używane przez znacznie dłuższy okres czasu. Jeśli kwestia finansowa nie stanowi dla nas większego problemu i z takiego łóżka będzie korzystać w przyszłości także ktoś inny, to jak najbardziej można kupić nowe łóżka ze sklepu medycznego. To samo dotyczy osób, które mają już kupca na takie łóżko rehabilitacyjne i będą mogły je odsprzedać, a więc pieniądze się zwrócą.

Zaletą łóżek szpitalnych jest ich długa żywotność i bardzo mała awaryjność. Trzeba pamiętać o tym, że im łóżko ma więcej udogodnień (elektryczna regulacji wysokości, wysięgnik z trójkątem, wieszak na kroplówkę itd.) i oferuje wysokiej jakości funkcje, tym wyższa będzie jego cena. Wówczas może okazać się, że jego zakup będzie stanowił duże obciążenie dla budżetu i lepiej jest je po prostu wypożyczyć. W zależności od wypożyczalni ceny za wynajem łóżka rehabilitacyjnego mogą być różne, ale średnio są to koszty w wysokości około stu złotych miesięcznie. Do tego dochodzi jeszcze jednorazowa kaucja zwrotna w wysokości mniej więcej 150 złotych. Jeszcze innym rozwiązaniem jest zakup używanego łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *