Menu

Manipulatory pneumatyczne w przemyśle

23 sierpnia 2017 - Technologie
Manipulatory pneumatyczne w przemyśle

 

Polska gospodarka i jej nowoczesny przemysł

Polska gospodarka rośnie w siłę. Ostatnie lata pokazują to dobitnie na przykładzie statystyk. Ważniejsze jest to, że nasz rodzimy przemysł w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych technologii. Niedawno mogliśmy usłyszeć, że znaczna część polskiego przemysłu jest na wyższym stopniu unowocześnienia w niektórych branżach niż firmy niemieckie. Oczywiście, nie dotyczy to strategicznych branż jak np. motoryzacja, ale tych mniejszych związanych np. z produkcją okien, mebli czy chociażby obuwia. Z czego to wynika?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że polski przemysł zdecydowanie później niż niemiecki dokonywał zakupu specjalistycznego sprzętu. Później zakupiony sprzęt siłą rzecz był nowocześniejszy, a jak powszechnie wiadomo, nowe maszyny wprowadza się raz na kilka lub kilkanaście lat. Dotacje unijne odegrały tu kluczową rolę, gdyż polski przedsiębiorca nie mógł liczyć na wydatną pomoc Państwa.

Producent manipulatorów z Polski

Przykładem może być tutaj firma manipulatory.eu.  Firma ta działa prężnie na rynku polskim od wielu lat. Jej bogata oferta maszyn obejmuje m.in.  manipulatory pneumatyczne,  silniki Serwo, moduły obrotowe, chwytaki  pneumatyczne, moduły liniowe i elementy prowadzące.Manipulatory pneumatyczne,które produkuje ta firma to bardzo zaawansowane urządzenia. Zadaniem tych maszyn jest przenoszenie ładunków między magazynami lub halami produkcyjnymi. Manipulator pneumatyczny daje nam takie możliwości ponieważ chwyta przedmiot poza jego środkiem ciężkości w pionie lub poziomie. Za pomocą tego urządzenia możemy również bez większych przeszkód obracać lub pochylać ciężkie przedmioty.

Manipulatory pneumatyczne odciążeniem dla ludzi

Niewątpliwie wyposażone w nowoczesne systemy manipulatory są skutecznym rozwiązaniem dla firm produkcyjnych, ponieważ w łatwy sposób pozwalają przenosić bardzo ciężkie przedmioty, które mogą mieć obłe kształty. Manipulatory są dedykowanym rozwiązaniem dla przemysłu ciężkiego. Wykorzystujemy je często przy przenoszeniu blach, zbiorników czy ciężkich części stalowych. Ładowność manipulatorów nawet do 750 kg, możliwość pracy z przedmiotami, które mają nierównomierne płaszczyzny i łatwość użytkowania tego sprzętu sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla szanujących swoich pracowników przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *