Menu

Jakie materiały budowlane stosować przy budowie domu?

29 listopada 2017 - Budownictwo
Jakie materiały budowlane stosować przy budowie domu?

Ze względu na coraz nowsze rozwiązania w produkcji materiałów budowlanych, już na fazie początkowej budowy domu i nie tylko, należy dobrze zastanowić się nad wyborem budulca, który będzie dla nas najlepszy. W związku z tym liczyć się będą wszelkie parametry stanowiące o współczynniku termicznym, rozmiarze, trwałości oraz co bardzo ważne o nośności.

Dobór materiałów do budowy domu

W przypadku dobru materiału do ścian, należy przede wszystkim uwzględnić to jaką ścianę zamierzamy zastosować. Ta decyzja będzie wpływać na wiele czynników takich jak na przykład, wytrzymałość, wszelkie parametry czysto techniczne, dźwięczność pomieszczeń, jak również bezpieczeństwo na wypadek sytuacji kryzysowych. Liczą się tutaj indywidualne potrzeby, dlatego też wbrew pozorom wielość materiałów spełniających różne funkcje pozwoli na dobranie ich w sposób bardzo szczegółowy. Biorąc pod uwagę najczęstsze oczekiwania względem budulca, liczą się takie cechy jak odporność na wystąpienie grzybów, wilgotność oraz tzw. zdolność oddychania ścian.

Czasy się zmieniły

W czasach PRLu powszechna była praktyką byłą budowa domów z byle czego. Pustaki „od szwagra”, mieszanie cementu z popiołem i tym podobne czynności uchodziły za normę. Obecnie budynki wybudowane w ten sposób często borykają się z problemami. Nierzadko jedyną opcją jest rozbiórka. Przy budowie własnego domu zwróć uwagę na jakość materiałów i nie ulegaj pokusie praktyk rodem z komunizmu.

Wpis powstał przy współpracy z firmą Koninko.com.pl oferującą nowoczesne domy pod Poznaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *