Menu

Jaką moskitierę na okna wybrać?

30 lipca 2018 - Dom i ogród
Jaką moskitierę na okna wybrać?

Moskitiery na okna to najlepszy sposób na ochronę pomieszczeń przed owadami, które wlatują przez otwarte okna czy drzwi balkonowe. Wykonywane są z delikatnej siatki, która nie sprawia kłopotów w montażu, a przy tym okazuje się być bardzo skuteczna.

Moskitiera, czyli rolety to za mało

Poza wielkością, w przypadku moskitiery, największe znaczenie ma gęstość sieci. Wprawdzie w sprzedaży wybór jest dość duży, ale najlepsze modele posiadają oczka rozmieszczone co 1,2 mm. Dzięki temu do wnętrza nie dostaną się nawet najmniejsze owady. Nie wszyscy wiedzą o tym, że moskitiery montować można na kilka różnych sposobów. Większość z nich nie zakłada się na stałe. W końcu w Polsce lato nie trwa cały rok. Dzięki temu moskitierę można łatwo zdjąć i wyprać.

Rodzaje moskitier na okno

Popularne są przede wszystkim moskitiery rolowane zwane również moskitierami roletowymi. Są one dość drogie, ale jednocześnie efektowne pod względem wizualnym. Moskitierę umieszcza się w specjalnej kasecie, niemal jak roletę, i montuje na oknie lub ponad oknem. Za sprawą specjalnego sznurka można ją spuszczać i podnosić. Specyficznym rodzajem moskitiery są moskitiery harmonijkowe. Składają się one niczym harmonika. Wiele łączy je z moskitierami roletowymi. Moskitiery kołnierzowe zwane też moskitierami ramkowymi montowane są na oknie razem z aluminiową ramką. To rozwiązanie proste, ale skuteczne, przy tym nie kosztuje zbyt dużo. Ciekawym rozwiązaniem są również moskitiery magnetyczne oraz moskitiery na rzep. Działają na podobnej zasadzie, chociaż różna jest ich idea mocowania. Do ramy przyklejany jest rzep lub element magnetyczny. Moskitiera w  tym przypadku jest w dużej mierze niezależna. Można ją w każdej chwili zdjąć, założyć, w całości lub tylko w części. Ostatnim rodzajem są moskitiery do okien dachowych. Na pierwszy rzut oka pod względem konstrukcyjnym przypominają one rolety do okien dachowych. Są to moskitiery rolowane, ale posiadające specjalny system rolowania, który sprawdza się w przypadku okien dachowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *