Menu

Motocykle ponad wszystko

29 listopada 2017 - Motoryzacja
Motocykle ponad wszystko

Od wielu lat wzrasta w Polsce moda na motocykle. Czy przejście z czterech kółek na dwa jest dla doświadczonego kierowcy dużym wyzwaniem? Co powinno być priorytetem dla początkującego motocyklisty?

Motocykl to nie zabawka!

Należy pamiętać, że motocykl bez względu na pojemność silnika czy możliwe osiągi to zawsze potężna maszyna. Nie można traktować takiego pojazdu jak zabawki. Motocykl to narzędzie dla ludzi więc powinniśmy korzystać z niego ale tylko zgodnie z przeznaczeniem. Jak wiadomo głównym celem każdego pojazdu jest udogodnienie komunikacyjne – więc każdy jednoślad powinien być dla nas narzędziem transportowym.

Czy jazda na motocyklu to trudna rzecz?

Jazda na motocyklu to nic trudnego, zwłaszcza dla doświadczonego kierowcy samochodu. Należy jednak pamiętać aby przygodę z jednośladem rozpocząć od dużej liczby godzin spędzonych na placu manewrowym oraz od instruktażu i jazdy po mieście z przeszkolonym specjalistą. Nawet po uzyskaniu prawa jazdy nie możemy zapominać o tym aby jeszcze przez jakiś czas szkolić się w jeździe i nie forsować zbyt bardzo. Musimy dochodzić do wprawy podczas jazdy za pośrednictwem odpowiedniego stażu na drodze.

Akcesoria motocyklisty

Musimy pamiętać, że ważnym atrybutem każdego motocyklisty jest odpowiedni kask oraz strój wraz z usztywnianymi ochraniaczami. To właśnie dzięki odpowiednim zabezpieczeniom możemy zabezpieczyć się przed bardzo dotkliwą kontuzją. Jeżeli zamierzamy kupić kask powinien być on indywidualnie dopasowany do naszych potrzeb. Nie zaleca się oszczędzania na tych atrybutach.

Dokąd jechać?

Jeżeli jesteśmy początkującymi motocyklistami zalecamy podróże po mniej uczęszczanych drogach najlepiej w naszych okolicach. Kiedy nabierzemy wprawy nie pozostaje nam nic innego jak tylko gnać przed siebie poczuć wiatr we włosach (oczywiście zalecamy założenie kasku…).

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *