Menu

Mycie szyb na wysokościach

30 sierpnia 2017 - Usługi
Mycie szyb na wysokościach

Kompleksowe sprzątanie biurowców obejmuje także mycie okien na wysokości. Jakich technik używa się do jego wykonania? Czy jest niebezpieczne? Z jakimi kosztami się wiąże? W tym artykule dowiesz się o tym jak wygląda mycie szyb.

Mycie na wysokościach

Dla każdego człowieka mycie szyb na wysokościach to bardzo trudna i niebezpieczna praca. Zawsze istnieje ryzyko jakiegokolwiek błędu, a w takiej branży wiąże się to z utratą życia. Dlatego tak ważne jest to, aby mycie na wysokościach było wykonywane przez doświadczonych ludzi. Firmy specjalizujące się w tego typu działaniach są oczywiście ubezpieczone od wystąpienia wszelkich nieszczęśliwych zdarzeń. Najczęściej wykonuje się mycia okien plastikowych, ale także drewnianych lub aluminiowych. Ważnym czynnikiem przy wyborze firmy, która zrealizuje takie zlecenie jest bez wątpienia nie tylko doświadczenie ludzkie, ale też specjalistyczny sprzęt i środki czystości, które stosują firmy. Warto więc przed wyborem oferty, zasięgnąć opinii nt. firm.

Techniki mycia na wysokościach

Istnieje wiele metod mycia na wysokościach. Do tych najbardziej popularnych należy zaliczyć mycie alpinistyczne, z podnośnika koszowego, z rusztowań, ale także przy wsparciu tzw. przedłużarek teleskopowych. Mycie alpinistyczne dokonywane jest na dużej wysokości z wykorzystaniem techniki linowej. W ten sposób można dokonywać czyszczenia powierzchni szklanych lub elewacji. Mycie z podnośnika koszowego wiąże się z obecnością dźwigu lub pojazdu z funkcją zbliżoną. Jest to bezpieczna opcja, zazwyczaj nieco mniej kosztowna niż metoda alpinistyczna. W przypadku niskich budynków często stosuje się mycie okien za pomocą rusztowań. Rozkłada się je wtedy w szybkim czasie i dokonuje mycia, zazwyczaj budynków do dwóch pięter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *