Menu

Najlepsze miejsce aby w nim zamieszkać.

5 marca 2018 - Budownictwo, Dom i ogród
Najlepsze miejsce aby w nim zamieszkać.

Wyprowadzając się z domu rodzinnego ,a zarazem posiadając pewne środki na koncie możemy zrezygnować z najmu i wybrać  jedną opcji kupna mieszkania bądź domu. W zależności od naszych upodobań oraz sytuacji w jakiej się znajdujemy wybór ten musi być dokładnie przemyślany, gdyż jest to najczęściej decyzja na całe życie. Czy lepiej wybrać mieszkanie czy może dom jednorodzinny?

Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku?

Niewątpliwie jedną z ważniejszych zalet domu jest brak sąsiadów za ścianą. Dzięki temu nie musimy nikomu się podporządkowywać, a nasze życie codzienne jest bardziej swobodne. Od miesięcznych opłat możemy odjąć czynsz, który musielibyśmy opłacać w przypadku mieszkania w bloku. Pamiętajmy jednak, że tym samym wszelkie usterki, ogrzewanie oraz dbanie o teren naokoło budynku należy do nas.

Do opłat należy więc doliczyć przede wszystkim opał. Jeśli posiadamy ogród, również należy o niego dbać. Pozostawiony sam sobie nie będzie wyglądał estetycznie. Na zadbanym trawniku zawsze możemy urządzić grilla czy po prostu poleniuchować opalając się. W bloku niestety takich przyjemności nie zaznamy. Dom jest to również większa powierzchnia do sprzątania.

Wybierz mądrze

Podsumowując, jeśli dużo pracujemy i na co dzień żyjemy w biegu domek jednorodzinny nie jest opcją dla nas. Życie w bloku pozwala na powrót z pracy do ogrzanego mieszkania, w którym nie musimy się prawie o nic martwić, a każdą usterkę możemy zgłosić do organu nadzorującego. Jeśli jednak pomimo natłoku obowiązków marzy nam się własny domek, warto wybrać taką lokalizację, żeby nie utrudniła nam codziennego dojazdu do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *