Menu

Nauka języków obcych a nowoczesne technologie

20 czerwca 2016 - Finanse i gospodarka
Nauka języków obcych a nowoczesne technologie

Nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Wiele mówi się o nowoczesnych technologiach w negatywnym kontekście. Zabierają nam czas, sprawiają, że nie możemy się skoncentrować, jednak wszystko zależy od naszych decyzji. Nasz telefon, czy komputer może być świetnym źródłem wiedzy- gdy tylko tego zechcemy. A w nauce języków obcych jest szczególnie przydatny!

Nauka słówek

Współczesne telefony wzbogacone są o wiele aplikacji do nauki słówek. Możemy wybrać wirtualne fiszki, czy quizy. Taka nauka może odbywać się w tramwaju, czy kolejce u lekarza. To szybka metoda na codzienną naukę nowych słówek. Nawet nie zauważysz, kiedy się ich nauczyłeś!

Rozmowy

W nauce języka obcego bardzo ważne jest przełamanie bariery językowej. Nie wystarczą nam słówka, gramatyka i czytanie ze zrozumieniem. Musi także mówić! A nie da się ukryć, że czasami przełamanie się jest bardzo trudne. Mamy na to sposób! W Internecie istnieje wiele grup dla osób uczących się języków. Obcokrajowcy także chcą się uczyć naszego ojczystego języka. Ty możesz pouczyć kogoś polskiego, a ktoś ciebie angielskiego. Stres mniejszy, bo nie tylko ty jesteś tutaj początkujący!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *