Menu

Opakowania dla e-commerce. Jakie wybrać?

28 grudnia 2018 - Firma
Opakowania dla e-commerce. Jakie wybrać?

Prowadząc działalność w sektorze e-commerce, musimy zwrócić uwagę na wiele ważnych szczegółów, które mają istotny wpływ na jakość oraz ilość sprzedawanych przez nas produktów. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak drobny, mały szczegół może zmienić postrzeganie naszego produktu, a tym samym istotnie wpłynąć na konwersję. Jedną z najważniejszych rzeczy, o które powinniśmy zadbać w sprzedaży wysyłkowej jest opakowanie, w które pakujemy nasz towar.

Dlaczego opakowanie jest tak ważne?

Dzisiaj sklepów internetowych są tysiące, a codziennie powstają setki nowych. Każdy z nich chce wyróżnić się na rynku, ale nie jest to takie łatwe. By lepiej zrozumieć, czym kieruje się klient podczas dokonywania zakupów w sieci, powinniśmy po prostu wejść w jego głowę. Otóż najczęściej jest tak, że jeśli użytkownik sklepów przejrzał już oferty większości z nich, a towary, które obejrzał są takie same i w porównywalnej cenie, jasnym jest, że o ostatecznej decyzji zadecydują niewielkie szczegóły. Takim szczegółem jest właśnie opakowanie produktu, który sprzedajemy.

Wygląd to podstawa

Przede wszystkim, opakowanie takie musi być bardzo dobrze zaprojektowane. Powinniśmy znaleźć agencję, która specjalizuje się w tego typu projektach i zapytać o jej portfolio. Nie marnujmy czasu i dokładnie wybadajmy wszystkich potencjalnych kandydatów do zaprojektowania naszego pudełka, tak by pieniądze przeznaczone na ten cel nie były zmarnowane. Opakowanie powinno przyciągać wzrok i przede wszystkim być spójne z tym, co jest w środku. Gdy jesteśmy na przykład producentami zdrowej żywności, pudełko winno być w kolorach zieleni. Jeśli zaś nasz produkt ma luksusowy charakter, postawmy raczej na biel, czerń i odcienie szarości. Zastanówmy się też, jaką ilość pudełek chcemy zamówić na samym początku, tak by nie było ich zbyt wiele, ale też nie zabrakło nam opakowań. Jeżeli sprzedajemy dużą ilość produktów, wybierzmy pudełka duże nakłady, ponieważ to zapewni nam możliwość zapakowania całej partii towaru w jednakowy sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *