Menu

Jak palić woski zapachowe?

27 września 2018 - Hobby
Jak palić woski zapachowe?

Świece ozdobne stanowią nie tylko miłą dla oka dekorację, ale również mogą stać się źródłem pięknego zapachu. Dostępne są one w przeróżnych wersjach zapachowych, dzięki czemu każdy z nas znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a więc zgodnego ze swoimi indywidualnymi preferencjami. Przebywanie w domu wypełnionym ulubionym aromatem to czysta przyjemność. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup naturalnych wosków zapachowych, które zawierają aromatyczne olejki eteryczne. Podczas rozpuszczania się takiego roślinnego wosku, dom zaczyna wypełniać się pięknym zapachem, którym można upajać się przez bardzo długi czas. Jak zatem używać takich wosków zapachowych?

Naturalne woski zapachowe – jak je palić?

Oprócz typowych świec zapachowych, do dyspozycji mamy także szereg najróżniejszych wosków o obłędnych aromatach. Wystarczy podgrzać taki kolorowy i uroczy tartalerek z wosku, aby całe pomieszczenie wypełniło się przepięknym zapachem. Naturalne woski zapachowe są w pełni bezpieczne i zawierają wyłącznie wysokiej jakości surowce. Podczas ich produkcji nie szczędzi się na olejkach eterycznych, dzięki którym tak zmysłowo pachną podczas ich podgrzewania. Idealnie nadają się zatem także do aromaterapii w domowym zaciszu. Woski zapachowe dostępne są w różnych wielkościach i kolorach, w zależności od użytych do ich wykonania surowców. Używanie ich jest niezwykle proste. Wystarczy umieścić preferowaną część wosku w kominku zapachowym, a na dole bezzapachowy podgrzewacz i podpalić go. Pod wpływem ciepła z płomienia świeczki powierzchnia kominka na której znajduje się wosk, zacznie od się rozpuszczać i uwalniać piękny zapach. Jeśli chodzi o to, jaką dokładnie ilość umieścić w kominku zapachowym takiego wosku, to jest ona uzależniona od marki zakupionego wosku i tego, jak intensywny zapach chcemy uzyskać.

Na początek nie zaleca się jednak przesadzać z ilością wkładanego wosku do kominka, gdyż zapach może być zbyt przytłaczający. Woski zapachowe można oczywiście palić aż do ich wyczerpania, ale zwykle jednorazowo palą się one przez cztery godziny. Standardowe tealighty spalają się właśnie przez taką ilość czasu, ale można także kupić podgrzewacze o dłuższym czasie palenia – nawet do 8h.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *