Menu

Pompa wodna, która dała siostrom Bengaluhi nadzieję

5 marca 2018 - Finanse i gospodarka
Pompa wodna, która dała siostrom Bengaluhi nadzieję

Ada i Nugrala Bengaluhi to dwie bengalskie siostry, które postanowiły przeprowadzić się do słowackich Koszyc. Migracja zarobkowa Bengalów na Słowację to wciąż temat tabu, jednak bohaterki naszego artykułu to niezwykle odważne kobiety, które nie boją się powiedzieć prawdy na swój temat.

Pompa wodna

Ada i Nurgala nie miały pozwolenia na pracę w Unii Europejskiej. W związku z tym nie mogły one podjąć żadnej legalnej pracy na Słowacji. Przez te wszystkie problemy zostały one deportowane w okolice Zatoki Bengalskiej. Pewnego dnia po deportacji postanowiły schować się w skrzyniach z pompami głębinowymi płynącymi do Polski. Dzięki temu pomysłowi trafiły do Szczecina. Kiedy odnaleźli ich polscy celnicy, był skarnie wyczerpane.

Pomoc ze Słowacji

Informacja na temat Bengalek trafiła do ambasadora Słowacji w Polsce. Poruszeni tą historią słowaccy dyplomaci postanowili pomóc dwóm dziewczynom. Prezydent Słowacji postanowił dać im możliwość zamieszkania w Koszycach. Bengalki dostały ponadto pomoc socjalną oraz mieszkanie tymczasowe. Dziś uważają się one za prawdziwe Słowaczki.

Pompa pamięci

Ada niedawno kupiła pompę głębinową, którą wraz z Nurgalą zamontowała w ich ogrodzie. Instalacja ta ma przypominać dziewczynom o ich historii, pochodzeniu oraz ciężkiej drodze. Ta historia pokazuje, że przypadek może dać szansę na lepsze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *