Menu

Jaką pościel dla dziecka wybrać?

26 października 2018 - Dom i ogród
Jaką pościel dla dziecka wybrać?

Rodzice niemowlaków i małych dzieci zastanawiają się nad tym, jaką pościel wybrać dla swoich pociech. Czym kierować się podczas jej wyboru, aby była bezpieczna i funkcjonalna.

Pościel dla niemowlaka

W przypadku niemowląt najlepiej w ogóle zrezygnować z zakupu pościeli. Pościel antyalergiczna dla dzieci dla noworodka i niemowlaka to trochę zbędny wydatek.  Maluszki najlepiej układać do spania w tak zwanych śpiworkach, które są wygodne, ciepłe, ale też zwyczajnie bezpieczne. Skonstruowane są w ten sposób, że zabezpieczają dziecko przed przesuwaniem się w dół i nakrywaniem główki. Rodzic nie musi zatem obawiać się o to, że dziecko niebezpieczne nakryje sobie nosek i będzie miało problemy z oddychaniem. W przypadku niemowlaków nie jest również konieczne układanie dziecka do spania na poduszce. Naprawdę do około drugiego roku życia dzieci mogą spać po prostu na samym materacu lub na bardzo płaskiej poduszce niemowlęcej.

Pościel antyalergiczna dla dzieci starszych

Kiedy kupuje się pościel antyalergiczna dla dzieci starszych (a zatem nawet dla dziecka rocznego), warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Powinna być ona uszyta z materiałów ekologicznych, które są bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka. Warto zwrócić na to uwagę i kupić nawet trochę droższą pościel, która charakteryzuje się na przykład właściwościami antyalergicznymi. Nowoczesne materiały oraz wypełnienia, które stosuje się w pościelach dla dzieci, mają już takie parametry. Taka pościel antyalergiczna będzie szczególnie ważna w przypadku dzieci, które cierpią na przykład na atopowe zapalenie skóry. Antyalergiczna pościel dziecięca do łóżeczka  jest już szeroko dostępna na rynku. Druga sprawa to grubość kołdry i dostosowanie jej do pory roku. Dzieci bardzo często odkrywają się w nocy, bo zwyczajnie jest im zbyt gorąco. Dla swojego malucha warto zatem kupić dwie kołdry, z których jedna będzie używana wiosną i latem, druga zaś (grubsza) będzie w użytku jesienią i zimą.

Poszwy na kołdrę i poduszkę

Ostatnia sprawa to wybór ładnego kompletu czyli poszwy na kołdrę oraz na poduszkę. Warto kupować te uszyte z bawełny ekologicznej, które nie są barwione na ciemne kolory ( ciemne farby do tkanin mogą mieć właściwości uczulające). W sklepach jest naprawdę ogromny wybór pięknych pościeli dziecięcych w jasnych, optymistycznych barwach. Mogą one stanowić bardzo ładny element wystroju dziecięcego pokoju, najważniejsze jest jednak to, by zwyczajnie dziecku miło się w niej sypiało.

Szukając idealnej pościeli antyalergicznej dla dzieci warto zajrzeć na stronę producenta – firmy ŚWIT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *