Menu

Powerbank – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

13 października 2017 - Hobby, Technologie, Usługi
Powerbank – na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Korzystanie non stop ze smartfona skutkuje częstym ładowaniem jego baterii. Dla niektórych może to być bardzo uciążliwe, szczególnie, jeśli jest się osobą zabieganą, a praca wymaga ciągłej łączności telefonicznej. W takich wypadkach na ratunek przychodzą powerbanki. Przed kupnem takowego należy zwrócić jednak na pewne szczegóły, aby nie trafić na wadliwy model. Dowiedz się, o jakich szczegółach mowa w tym artykule!

Powerbank to nic innego jak przenośna bateria. Po jej załadowaniu staje się dodatkowym źródłem energii, przez który można ładować swój sprzęt elektroniczny. Robi się to za pomocą kabla USB. Powerbanki są stosunkowo małe i nieciężkie, więc nie ma problemu z ich przetrzymywaniem w torebce czy plecaku. Szczególnie się je poleca właśnie w podróży, gdzie po drodze nie ma możliwości na podładowanie telefonu czy tabletu.

Modeli powerbanków jest coraz więcej na rynku, więc należy dobrze się rozejrzeć i być ostrożnym przy ich kupnie. Przy wyborze powerbanku decyduje jego pojemność, liczba dostępnych portów, obudowa, czas ładowania i cena.

POWERBANK I JEGO POJEMNOŚĆ

Pojemność to jeden z najważniejszych kwestii przy wyborze powerbanku. To, jak duża ona będzie zależy od tego, ile dodatkowej energii potrzebujesz. Jeśli jesteś posiadaczem smartfona i chcesz, aby działał kilkadziesiąt minut dłużej niż dotychczas, idealna będzie bateria o pojemności 2500 mAh. Natomiast gdy myślisz o kupnie powerbanku w celu zabierania go na podróże, to potrzebna już będzie większa jego pojemność, nawet do 10000 mAh. Niestety, ale im większa pojemność powerbanku, tym jego większa waga i rozmiar.

LICZBA PORTÓW USB

Do standardowych sprzętów, takich jak smartfony, tablety czy odtwarzacze mp3, wystarczać będzie powerbank z wejściem 1A (o natężeniu 1 Ampera). Zwykle ma on jeden port USB, ale istnieją droższe modele z dwoma portami o natężeniu 2A. Ten drugi jest idealny dla osób, które preferują ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie.

Ważny jeszcze jest rodzaj dostępnych portów w banku energii. Przeważnie powerbanki mają złącza microUSB-USB. MicroUSB ładuje powerbank, a zwykły USB przekazuję ową energię innym urządzeniom. Taki model jest idealny i nie należy specjalnie szukać innego.

OBUDOWA POWERBANKU

Obudowa takiego sprzętu musi być solidna i wytrzymała. Nie może się zdarzyć, że po jednym upadku nadaje się do kosza. Istnieją modele, które są pokryte gumą ochronną przed takimi sytuacjami. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego będzie na pewno lepsza niż aluminiowa ze względu na swoją wytrzymałość.  Do najbardziej wytrzymałych natomiast zaliczyć można powerbanki z obudową typu rugged. Są dodatkowo też wodoodporne, więc siłą rzeczy kosztują najwięcej.

CENA

Na pewno nie polecamy kupować tanich powerbanków. Naprawdę tanich – takich nawet za 20 złotych! To prosta droga do zmarnowania pieniędzy, ponieważ szybko się taka bateria zużyje i zniszczy. Lepiej jest wydać trochę więcej, ale mieć pewność, że otrzyma się produkt godny tej ceny.

Powerbank potrafi być naprawdę użyteczny, jeśli się z niego korzysta zgodnie z jego przeznaczeniem. Wykosztowywanie się na zapasową baterię, by potem leżała w szufladzie i się kurzyła kompletnie mija się z celem. Trzeba być zdecydowanym i pewnym, że będzie się z niej korzystało, a wtedy jej zakup nie pójdzie na marne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *