Menu

Pozbycie się karalucha – domowe sposoby

12 września 2017 - Higiena
Pozbycie się karalucha – domowe sposoby

Karaluchy w domu to nic przyjemnego. Nie trzeba jednak od razu wynajmować ekipę do dezynsekcji, aby się ich pozbyć. Istnieje wiele skutecznych domowych sposobów, żeby się wyniosły na zawsze. Przeczytaj ten artykuł i odkryj kilka prostych metod na zwalczenie karaluchów!

1 – ZAKLEJ SZCZELINY

Karaluchy, jak i inne tego typu owady zwykle przedostają się do mieszkań przez liczne szczeliny, szpary i zakamarki, których albo nie widzimy, albo ignorujemy. Błąd! Należy się pozbyć wszelkich dziur – na ścianach, w drzwiach, oknach czy tych na podłodze. Otwory wentylacyjne muszą oczywiście być otwarte, ale na to też jest metoda – wystarczy założyć na nie specjalne siatki, tylko takie, przez które karaluch nie będzie mógł przejść.

2 – LEP NA MUCHY

Kto powiedział, że musi być tylko na muchy? Tylko zamiast go wieszać należy go pociąć i położyć tam, gdzie najczęściej widzisz karaczany. Nie jest to jedna z najlepszych metod, ale można ją potraktować jako przedsmak do bardziej drastycznych operacji.

3 – KWAS BOROWY

Przez wielu uważany za najlepszy środek do zwalczania prusaków. Kwas borowy można kupić praktycznie w każdej aptece. Wystarczy nim posypać miejsca, w których się gnieżdżą i cierpliwie czekać, aż polegnie ostatni z nich.

4 – PIWO

Ciężko w to uwierzyć przez pierwszą chwilę, ale karaluchy uwielbiają piwo. Można nasączyć nim ściereczki i rozłożyć je w miejscach, gdzie sobie rezydują. Gdy to zrobisz wieczorem przed snem, rano można je wszystkie zebrać (nie będą w stanie uciec), a następnie spalić bądź zalać wrzącą wodą. Głęboka miska z piwem też się sprawdzi – pijane karaczany w niej utkną, nie mając siły się z niej wydostać.

5 – GOTOWE ŚRODKI

Dzisiaj można kupić wiele gotowych środków do zwalczania owadów, w tym także do zwalczania karaluchów. Są specjalnie lepy, żele, płytki i inne produkty chemiczne. Zwykle są skuteczne, ale są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, więc należy ich użyć tylko kiedy mieszkamy sami albo tylko z osobą dorosłą.

6 – DEZYNSEKCJA

Zatrudnienie profesjonalnej firmy (takiej jak Firma AMAT), która zajmuje się dezynsekcją można uznać za ostateczność. Kiedy domowe sposoby nie zdały egzaminu i jesteśmy w kropce, tylko zawodowcy sobie z tym poradzą. Trzeba jednak pamiętać, że w bloku mieszkalnym należy powiadomić o tym spółdzielnię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *