Menu

Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

29 sierpnia 2018 - Higiena
Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu mieszkania do dezynsekcji można znacznie usprawnić cały proces, a ponadto sprawić, że dezynsekcja przyniesie lepsze efekty. Jakie więc kroki należy podjąć?

Przygotowanie a metody dezynsekcji

Zwalczanie szkodników, czyli dezynsekcja, może odbywać się na różne sposoby. Wśród nich najbardziej popularne jest opryskiwanie, zamgławianie czy opylanie. Warto pamiętać, że sposób przygotowania mieszkania do dezynsekcji uzależniony jest właśnie od użytej metody i stosowanych środków. W większości przypadków zalecane jest przede wszystkim zabezpieczenie żywności oraz produktów, które mają bezpośredni kontakt z ciałem. W niektórych przypadkach przygotowanie obejmuje także zaplanowanie noclegu w innym miejscu. Przy ogromnej populacji owadów konieczne jest bowiem opuszczenie mieszkania na całą dobę ze względu na zastosowanie naprawdę silnych środków.

Opryskiwanie i zamgławianie

W przypadku opryskiwania i zamgławiania w celu przygotowania mieszkania konieczne jest przejrzenie miejsc, w których będzie przeprowadzana dezynsekcja i sprawdzenie, gdzie szkodników jest najwięcej. Jeśli zagnieździły się one w trudno dostępnych miejscach konieczne jest odsunięcie sprzętów, by zapewnić ekipie bardziej swobodny dostęp. Prócz tego warto zdemontować cokoły i ozdobne listewki, a także usunąć wszystkie produkty spożywcze. Należy także pamiętać o zabezpieczeniu sztućców, ręczników, ubrań i innych przedmiotów higieny osobistej.

Żelowanie

Najmniej uciążliwym sposobem dezynsekcji z pewnością jest żelowanie, które polega na wyłożeniu specjalnego żelu wabiącego szkodniki. Jeśli w mieszkaniu dezynsekcja ma być przeprowadzana tą metodą, przygotowania nie są konieczne.

Usuwanie pluskiew

Dezynsekcja to też w wielu przypadkach zwalczanie pluskiew, które wytępić jest naprawdę trudno. Aby więc usprawnić cały proces, najlepiej zdjąć z łóżka całą pościel, poszewki i prześcieradła, a następnie wyprać je w temperaturze 60 stopni. Kolejnym krokiem jest odkurzenie łóżka oraz jego okolic i to bardzo starannie, bez pomijania jakichkolwiek zakamarków. Warto też odsunąć meble od ściany, dzięki czemu ekipa zajmująca się dezynsekcją będzie miała swobodny dostęp do każdego kąta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *