Menu

Przyjęcia weselne: Markowe prezenty weselne

20 lipca 2018 - Lifestyle
Przyjęcia weselne: Markowe prezenty weselne

Zostaliśmy zaproszeni na wesele. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni, bo to oznacza super zabawę, pyszne jedzenie i spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Ale z drugiej strony pojawiają się dylematy: W co się ubrać? Jak się uczesać? No i najważniejsze – co podarować młodym? Prezenty ślubne zawsze sprawiają trochę kłopotu, ponieważ ciężko trafić tak w stu procentach w gusta młodej pary. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Pieniądze na topie

Od lat przyjęło się, że wiele par bez skrępowania informuje na zaproszeniach, że najbardziej usatysfakcjonowałyby je po prostu pieniądze. Wiadomo, że młodzi ludzie na początku wspólnej drogi życiowej mają swoje potrzeby i właśnie na nie chcieliby przeznaczyć zebraną gotówkę. Takie prezenty ślubne nie są już niczym nadzwyczajnym, aczkolwiek wiadomo, że odpada efekt niespodzianki i zaskoczenia, ponieważ młodzi wiedzą co otrzymają – zastanawiać ich może jedynie wysokość kwoty.

Jeśli nie pieniądze to co?

W USA jest to jeden z bardziej praktykowanych zwyczajów weselnych. Młoda para układa bowiem listę tego, jakie prezenty ślubne chcieliby otrzymać. Umieszczają ją w konkretnych domach handlowych, podają określone marki przedmiotów i gotowe! Za pomocą dostępu do tej listy można zarezerwować jakie prezenty ślubne kto kupuje. Czy to dobry pomysł? Owszem. Po pierwsze, młodzi wybierają prezenty ślubne, które naprawdę są im potrzebne. Po drugie, dzięki tak sporządzonej liście unika się dublowania podarunków! A po trzecie – wskazane są nawet miejsca gdzie takie prezenty ślubne można zakupić, dlatego też cała procedura jest bardzo prosta.

A może jednak zaskoczenie?

Jeżeli jednak młodzi się nie określili co do prezentów, to można ich zaskoczyć. Zawsze dobrym pomysłem na prezenty ślubne są markowe rzeczy. Wiadomo, że trzeba za nie więcej zapłacić, ponieważ markowe produkty (zgodnie ze swoją nazwą) są w cenie. Jaki w takim razie upominek ślubny wybrać? Zawsze sprawdza się zastawa stołowa – odpowiedni komplet wykonany z porcelany zawsze się sprawdzi, nawet jeśli młoda para dostanie kilka takich kompletów. Innym markowym produktem, który sprawdzi się jako prezent na wesele, może być pościel z egipskiej bawełny – jest to bardzo luksusowy produkt, który z pewnością bardzo zaskoczy młodą parę. Jakie jeszcze prezenty ślubne są mile widziane? A chociażby ciekawe vouchery – można młodej parze podarować ekstremalny weekend we dwoje lub pobyt w SPA. Możliwości jest doprawdy bardzo wiele, ponieważ teraz branża ślubna przeżywa prawdziwy rozkwit.

Do jakiej ceny kupować prezenty ślubne?

Wszystko zależy od naszych portfeli. Jeśli nas nie stać na drogi prezent, nie ma sensu się zapożyczać – młodzi docenią sam fakt, że przybyliście świętować z nimi tą ważną chwilę. Przyjęło się, że jeśli dajemy gotówkę, to takie prezenty ślubne powinny stanowić przynajmniej równowartość tego, co młoda para zapłaciła za parę na przyjęciu weselnym. Czyli plus minus 400 zł. Oczywiście jeśli chodzi o najbliższą rodzinę, to przyjęło się że od nich prezenty ślubne są bardziej kosztowne, ale to równie uzależnione jest od statusu materialnego danej osoby. Pamiętajmy więc o najważniejszej kwestii – prezenty ślubne to nie wszystko. Najbardziej liczy się to, że razem spędza się najważniejszy dzień w życiu dla pary młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *