Menu

Rezonans magnetyczny Poznań. Ile kosztuje i jaki jest czas oczekiwania w Poznaniu?

16 lipca 2018 - Zdrowie i uroda
Rezonans magnetyczny Poznań. Ile kosztuje i jaki jest czas oczekiwania w Poznaniu?

Rezonans magnetyczny, inaczej MRI,  to badanie, które uratowało życie tysięcy poznaniaków. Można je przeprowadzać zarówno na dzieciach, dorosłych jak i pacjentach w podeszłym wieku. Daje szanse na szybką diagnostykę i skuteczne leczenie. Jak wygląda temat rezonansu magnetycznego w Poznaniu i czy stolica wielkopolski jest z przodu, w środku czy w tyle jeśli chodzi o ten rodzaj diagnostyki?

Co bada się rezonansem magnetycznym?

MRI to badanie obrazowe pozwalające zajrzeć do wnętrza ciała pacjenta. Badanie rezonansem magnetycznym stosuje się w przypadku podejrzenia występowania chorób w tym zmian rakowych. Przeprowadzane jest również w przypadku urazów kończyn. Najczęściej diagnostyce poddawana jest głowa oraz kręgosłup, nie mniej tego typu badanie stosuje się również w przypadku narządów wewnętrznych jak wątroba czy serce.

Rezonans magnetyczny – prywatnie czy publicznie?

Odwieczne pytanie zaczynające się od zwykłej wizyty u lekarza rodzinnego , aż po skomplikowane zabiegi kardiologiczne brzmi czy wybrać prywatną czy publiczną służbę zdrowia. Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny, terminy oczekiwania na badanie oraz cena nie odbiegają znacznie od średniej krajowej. Wysoki poziom życia i zarobki sprawiają jednak, że na tle kraju duży odsetek mieszkańców Poznania wybiera jednak bardziej komfortowe warunki, które oferują prywatne placówki medyczne.

Rezonans magnetyczny Poznań – terminy

Wybierając publiczną służbę zdrowia musimy przygotować się na terminy badań i zabiegów liczone już nawet nie w miesiącach, a latach. Czas oczekiwania na termin rezonansu w Poznaniu wynosi w zależności od placówki od 150 do 390 dni.  Nic więc dziwnego, że wielu pacjentów potrzebujących pilnie przeprowadzić rezonans magnetyczny decyduje się skorzystać z kliniki prywatnej.

Cena rezonansu magnetycznego w Poznaniu

Dla osób decydujących się na rezonans magnetyczny prywatnie w Poznaniu lub innym polskim mieście, najważniejszym stają się szybki termin i niewysoki koszt. Cena rezonansu magnetycznego w Poznaniu, w zależności od kliniki gdzie jest przeprowadzane badanie wynosi między 500 a 1200 zł. Oczywiście wiele zależy od diagnozowanego odcinka, i tak MRI kończyn czy stawów w Poznaniu to koszt ok. 500 zł, natomiast badając kilka odcinków kręgosłupa musimy przygotować Siena koszty powyżej 1000 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *