Menu

Rodzaje filtrów do wody

25 października 2018 - Dom i ogród
Rodzaje filtrów do wody

Dzisiejsza technologia pozwala nam na stały dostęp do wody, jednak może być ona bardziej zanieczyszczona. W wodzie, która jest dostępna w studni czy dostarczana jest nam siecią wodociągową, może być zanieczyszczona związkami chemicznymi, które przyczyniać się mogą do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Dostępne są jednak filtry kuchenne do wody, dzięki którym woda staje się zdatna do picia.

Mechaniczne filtry kuchenne

Filtry kuchenne mechaniczne są montowane na początku instalacji. Ich zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń, a ich efektowność jest imponująca, ponieważ zatrzymują one zarazki o wymiarach jedynie 1 mikrona. Filtry do wody mechaniczne są podzielone na trzy rodzaje. Najczęściej wybierane są te z wymiennymi wkładami z włókna polipropylenowego lub siatki metalowej. Kolejny rodzaj to filtry wypełnione materiałami takimi jak piasek kwarcowy. A ostatnie to filtry z wkładami stałymi, które wykonane są z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Filtry kuchenne — z węglem aktywnym

Są one odpowiedzialne za jeden z ostatnich stopni filtracji. Filtry kuchenne z węglem aktywnym najlepiej umieścić tuż nad lampą bakteriobójczą. Obecność węgla aktywnego sprawia, że smak wody się poprawia, usuwa się żółte zabarwienie i nieprzyjemny zapach chloru. Filtry te mogą mieć również działanie bakteriobójcze.

Filtry kuchenne – zmiękczacze

Filtry kuchenne zmiękczacze mają za zadanie zmniejszać twardość wody, dzięki czemu zmniejsza się ilość szkodliwych osadów wapnia, które odkładają się na rurach. W trakcie filtrowania wapń i magnez zostaje zamieniony w jody sodu, dzięki czemu zmniejsza się twardość wody.

Filtry kuchenne – odmanganiacze

Są to filtry kuchenne, które eliminują mętność wody. Poprawia się również koloryt wody, z której zostaje usunięte zabarwienie spowodowane obecnością żelaza i magnezu. W tych filtrach do wody stosowane są substancje, które przyczyniają się do utlenienia tych pierwiastków. Takie filtry należy regularnie regenerować przy użyciu nadmanganianu potasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *