Menu

Roman Manipulator, król pneumatycznej manipulacji

23 października 2017 - Przemysł
Roman Manipulator, król pneumatycznej manipulacji

Roman to czterdziestoletni technik mechanik z Kłodawy. Od ponad dwudziestu lat pracuje on w jednym zakładzie przemysłowym, gdzie jest odpowiedzialny za poprawne funkcjonowanie i konserwacje części pneumatycznych.

Pneumatyka wczoraj i dziś

Kiedy na początku lat dziewięćdziesiątych Roman rozpoczynał pracę w zakładzie, w którym pracuje do dziś pneumatyka była rzadkością. Większość procesów była realizowana przy pomocy siły ludzkiej lub mechanicznej. Przez używanie większej ilości siły praca była oczywiście mniej efektywna.

Dziś przez dwadzieścia lat pracy Roman może powiedzieć, że był świadkiem pneumatycznej rewolucji. Wiele część zostało wymienionych i są dziś one oparte na pneumatyce. Dzięki temu praca stała się jeszcze bardziej wydajna przy mniejszych jednorazowych poborach siły. Praca wkładana w daną czynność dzięki pneumatyce jest dziś o wiele przyjemniejsza.

Roman ale z Ciebie manipulator

Roman w trakcie dwudziestu lat pracy zyskał status specjalisty w zakresie pneumatyki. Przez te lata przeszedł wiele kursów branżowych popartych rozmaitymi certyfikatami. Wszystko co dziś ma zawdzięcza swojej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu.

Główną domeną Romana w pneumatycznej rzeczywistości jest znajomości specyficznej natury manipulatorów. Manipulatory to niezwykle ważna cześć  pneumatyczna bez, której dziś praca jego zakładu byłaby zupełnie inna.

Przyszłość pneumatyki w Polsce

Zdaniem Romana – dziś jeszcze wiele zakładów nie stosuje masowo pneumatyki. Przez brak zastosowania takiej technologii co roku każda z takich firm jest mniej wydajna przez co w praktyce traci pokaźną część potencjalnych zysków. Roman uważa, że tylko przy pełnej automatyzacji przedsiębiorstw produkcyjnych połączonych ze specjalistyczną pneumatyzacją jest szansa na rozwój gospodarki w naszym kraju. Temat pneumatyki to niezwykle interesujący temat biorąc po uwagę potrzebę napędzenia polskiej gospodarki. Nasz rząd powinien bardziej wspierać podmioty, które chcą zastosować taką technologię w swoich zakładach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *