Menu

Komu są potrzebne okulary ochronne?

30 lipca 2018 - Zdrowie i uroda
Komu są potrzebne okulary ochronne?

Okulary ochronne z całą pewnością powinny znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdego pracownika budowlanego oraz pracowników zajmujących się spawaniem czy też mających kontakt z substancjami chemicznymi. Ich oczy są bowiem narażone na działanie niebezpiecznych cieczy, uszkodzenia mechaniczne na skutek odpryśnięcia niewielkich elementów czy też na działanie promieniowania słonecznego. Zakup okularów ochronnych jest więc koniecznością, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy pracownikom, co potwierdzi każdy optyk.

Jakie okulary ochronne Poznań ma do zaoferowania?

W przypadku pracowników przemysłowych bardzo często konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie oczu w postaci okularów ochronnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o osoby pracujące w okresie letnim na powietrzu, zatrudnionych w przemyśle chemicznym, małym przemyśle spawalniczym czy też w transporcie. Zagrożeniem są zarówno niebezpieczne substancje i odpryski produkcyjne, jak również promieniowanie słoneczne. Każdy pracodawca jest wręcz zobowiązany do tego, aby zaopatrzyć takiego pracownika w odpowiedni sprzęt, który ochroni jego narząd wzroku przed różnego typu szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Wybierając okulary ochronne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Bardzo ważne jest to, przed czym dane okulary będą miały chronić ich użytkownika. W przypadku pracownika, którego wzrok narażony jest na promieniowanie słoneczne, należy zainwestować w model wykonany z poliwęglanu nieprzepuszczającego tego typu promieni do oka. Polecane są one także w przypadku stanowisk pracy, na których ma się kontakt ze szkodliwymi substancjami. Z kolei w przypadku pracowników wykonujących zadania związane ze spawanie czy cięciem różnego typu materiałów, potrzebne są okulary o dużej odporności na uderzenia mechaniczne. Dzięki temu oczy pracownika będą zabezpieczone przed ewentualnym uderzeniem małego przedmiotu czy też odpadków. Okulary ochronne obowiązkowo muszą być odporne na zarysowania i otarcia, jeśli mają dobrze spełniać swoje funkcje i to przez długi czas. Oprócz bezpieczeństwa należy zadbać również o komfort pracy. W związku z tym najlepszym wyborem będą okulary wyposażone w nieparującą powłokę. Należy zwrócić także uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane noski i zauszniki okularów, co również ma wpływ na komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *