Menu

Sauna sucha – zdrowie i relaks

15 października 2018 - Zdrowie i uroda
Sauna sucha – zdrowie i relaks

Relaks i wyciszenie – tego większości z nas brakuje najbardziej w ciągu dnia. Gdy po kolejnym trudnym dniu marzymy o oddechu – w przenośnym i dosłownym znaczeniu, warto wybrać się do sauny. Jakie korzyści zdrowotne może nam przynieść?

Sauna sucha , czyli hamulec bezpieczeństwa

Poranna szybka kawa (w biegu rzecz jasna) obiad zjadany przed ekranem komputera, w drodze do domu nerwowo układana lista spraw do zrobienia na kolejny dzień i w końcu, gdy uśpimy czujność naszej zadaniowej natury, ze zdumieniem spostrzegamy, że już wieczór, a nasz misterny plan, aby choć godzinę poświęcić tylko sobie, kolejny raz nie miał szans na realizację. Czas to zmienić. Jak podkreślają specjaliści, równowaga pomiędzy życiem zawodowym, a prywatnym jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia psychicznego. Warto więc znaleźć taką formę odpoczynku, która ukoi nasze nerwy i wyciszy. Gdzie szukać utraconej harmonii? Sauna sucha Poznań, która mieści się w hotelu Andersia może być miejscem, którego poszukujesz.

W oparach, czyli stres ulatuje

Usuwa skutki przemęczenia i toksyny z organizmu, regeneruje, poprawia krążenie – to tylko niektóre z dobroczynnych właściwości sauny. Sauna sucha (zwana również sauną szwedzką) to zabieg SPA, podczas którego przebywamy w pomieszczeniu nagrzanym do temperatury od 60-90 stopni.  Najpierw bierzemy prysznic i dokładnie osuszamy ciało. Pamiętajmy, by nie zmoczyć włosów – podczas wizyty w saunie powinny być suche. Pierwszy etap naszej cieplnej kuracji powinna trwać od 8-15 minut. Po tym czasie należy opuścić pomieszczenie, ponownie schłodzić się wodą, osuszyć i… wrócić do sauny. Po trzeciej turze należy nawilżyć ciało olejkiem i nawodnić organizm.

Dla kogo sucha sauna?

Przede wszystkim dla cierpiących na kostne zapalenia, m.in. reumatoidalne zapalenie stawów czy kręgosłupa, astmę oskrzelową czy nadciśnienie. Osoby cierpiące na przewlekłe choroby, przed pierwszą wizytą w saunie, powinny zasięgnąć porady lekarza.

Regularne korzystanie z tego typu udogodnień pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, uwalniając ciało i duszę z okopów stresu. Warto wspomnieć, że ten rodzaj sauny wspomaga odchudzanie. W trakcie jednej wizyty organizm pozbywa się 300 kalorii. Zatem wyposażeni w ręczniki i klapki możemy udać się do poznańskiej suchej sauny. Hotel Andersia zaprasza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *