Menu

Jak się ubrać do zdjęcia dyplomowego?

20 listopada 2018 - Lifestyle
Jak się ubrać do zdjęcia dyplomowego?

Zdjęcia do swojego prywatnego albumu nie wymagają założenia jakiegoś specjalnego ubrania, jednakże inaczej wygląda to, jeśli mają to być zdjęcia biznesowe. W przypadku zdjęć do dokumentów takich jak paszport, dowód osobisty, prawo jazdy czy dyplom konieczne jest wybranie odpowiedniej stylizacji. Tym bardziej, że takie zdjęcie będzie nam towarzyszyć przez wiele lat. Wiele osób bardzo dobrze wie, jak to jest, gdy trzeba się wstydzić podczas wyciągania swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem, na którym wygląda się niezbyt korzystnie. Jak zatem ubrać się do zdjęcia dyplomowego?

Zdjęcia do dokumentów a kwestia odpowiedniego ubioru

W życiu każdego z nas pojawia się konieczność wykonania zdjęcia do dokumentu, jakim jest przykładowo legitymacja szkolna, paszport, prawo jazdy czy też do dyplomu. Do takiego zdjęcia trzeba oczywiście się odpowiednio przygotować. Znaczenie ma zarówno makijaż i fryzura, jak również ubiór i dodatki w postaci biżuterii czy apaszki. Z całą pewnością nie można wykorzystać do dyplomu zdjęcia z wakacji ani też takiego, na którym nasza twarz nie jest dobrze widoczna. Zdjęcia dyplomowe muszą spełniać określone z góry wymagania. W przeciwnym razie mogą zostać wręcz odrzucone.

Bardzo ważne jest to, aby osoba fotografowana była dobrze oświetlona, a zdjęcia wykonane na właściwym tle. Co więcej, zdjęcie nie powinno mieć więcej niż pół roku, dlatego też nie ma co liczyć na użycie swojej starej fotografii do dowodu, prawa jazdy czy paszportu sprzed kilku lat. Należy także pamiętać o tym, że zdjęcia do urzędu muszą mieć konkretny format. W przypadku tych dyplomowych najczęściej wymagane są następujące wymiary 45 x 65 mm (4,5 x 6,5 cm). Chociaż ubranie na zdjęciu widać w niewielkim stopniu, to obowiązkowo musi być one schludne, w stonowanych kolorach i niezasłaniające okolic twarzy. Najlepiej sprawdza się biała bluzka czy koszula, a w przypadku panów jeszcze krawat. Z całą pewnością nie powinno się sięgać po żadne nakrycie głowy ani też ubierać czegoś o kroju munduru. Ubranie do zdjęcia dyplomowego powinno być eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *