Menu

Co ma wpływ na skuteczność reklamową opakowania?

25 kwietnia 2017 - Firma, Usługi
Co ma wpływ na skuteczność reklamową opakowania?

Odpowiednie opakowanie znacząco podnosi efekt wizualny każdego produktu. Może ono działać na podświadomość potencjalnego konsumenta, jeżeli projekt będzie spełniał określone warunki dotyczące doboru kolorystyki, kształtu oraz zamieszczonych na opakowaniu informacji.

 

 

Kolor opakowania

Kolorystyka ma bardzo duże znaczenie w odbiorze opakowania przez klientów. Uważa się, że czerwona barwa zwraca większa uwagę, błękit stwarza wrażenie większej pewności, a żółty kolor optycznie powiększa prezentowany w ten sposób towar. Na postrzeganie opakowania w ten sposób bardzo duży wpływ ma tzw. psychologia barw. Niektóre kolory mocno wpływają na ludzki mózg, przez co są w określony sposób kojarzone przez potencjalnych klientów. Odpowiednie połączenie barw może zwiększyć zainteresowanie oraz budzić do szybkiego działania, a także zostać odebrane jako luksusowe lub unikatowe.

Kształt opakowania

Bardzo duże znaczenie ma również ostateczny kształt opakowania. W znaczący sposób wpływa on na jego atrakcyjność dla klientów. Obecnie każda drukarnia opakowań jest w stanie przygotować pudełka o niemal każdej formie. Należy jednak pamiętać, żeby zachować umiar. Oryginalne kształty i wymiary opakowania z pewnością mogą bardziej rzucać się w oczy, ale nie zawsze okazują się być praktyczne. Bardzo często sprawiają problem przy korzystaniu z pudełka, a także podczas pakowania towaru. Dobra drukarnia opakowań może jednak doradzić, jaka forma sprawdzi się w danym przypadku.

Informacje na opakowaniu

Wszystkie informacje umieszczone na opakowaniu powinny być nieskomplikowane i jasne dla każdego potencjalnego nabywcy. Powinny również przestawiać wyłącznie prawdziwe dane o produkcie. Nie bez znaczenia pozostaje również czcionka, którą są one zapisane. Powinna być prosta i przejrzysta, a przy tym dostatecznie charakterystyczna oraz nieco dekoracyjna. Większą i pogrubioną czcionką najlepiej zaznaczyć kluczowe hasła, dzięki czemu będą one widoczne z daleka. Odpowiednia drukarnia opakowań jest w stanie wydrukować każdą czcionkę przy użyciu profesjonalnych metod.

Dziękujemy za współpracę firmie:

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *