Menu

Słodkości w formie prezentu

14 lipca 2016 - Lifestyle
Słodkości w formie prezentu

Kobiety kochają prezenty oraz niespodzianki i każdy drobiazg je cieszy. Można w ten sposób sprawić dziewczynie radość, ale jak to zrobić najlepiej? Przede wszystkim prezencik powinien odpowiednio się prezentować, ponieważ wszystko, co jest miłe dla oka dobrze działa na kobiety. Doskonałym pomysłem są unikatowe produkty spożywcze sprowadzane zza granicy. Chodzi tutaj o kolorowe lizaki, słodycze z ameryki, bukiety słodyczy ułożone we wzór kompozycji kwiatowej, wyszukane kształty żelek lub smakowe gumy balonowe.

Co jeśli dziewczyna jest na diecie

Ogólnie panujący trend na zdrowy tryb życia raczej nie nakłania kobiet do spożywania słodyczy, ale istnieją odstępstwa od normy, które pozwalają na odrobinę szaleństwa, a nawet zupełne przyzwolenie. Dla najbardziej wytrwałych dziewczyn przygotowano szereg słodyczy nie zawierających w swoim składzie cukru.

Kobiety są uwarunkowane psychicznie inaczej niż mężczyźni i mają większe skłonności do jedzenia słodyczy. Jest to ściśle powiązane z dzieciństwem, w którym rodzice wynagradzali swoje pociechy słodyczami za osiągnięcia oraz dobre postępowanie. Od kochającej mamy dostawało się cukierki za zjedzony obiad, a od babci pączki przy każdej wizycie. Okazje takie jak urodziny, imieniny, zakończenie roku lub święta bożego narodzenia kojarzą się z miłymi upominkami oraz słodyczami, którymi obdarowuje się bliskich. Słodkości wpływają pozytywnie na więzi między ludźmi, dlatego są idealnym upominkiem okazjonalnym lub ofiarowanym bezinteresownie.

Słodycze, a dzieci

Wielu rodziców decyduje się na wychowanie swoich dzieci bez słodyczy, ponieważ nie mają one żadnych właściwości odżywczych i nie wpływają korzystnie an rozwój dziecka, tylko na dobry nastrój. Ale czy takie wychowanie sprawdza się na dłuższą metę? Dzieci, gdy są małe mamy nad nimi pełną kontrole i możemy sprawdzać co jedzą. Natomiast, gdy idą do szkoły i stają się coraz starsze tracimy nad nimi władzę i nie jesteśmy w stanie kontrolować, co jedzą poza domem. Może zdarzyć się tak, że słodycze, których zabranialiśmy im jeść przez lata, stały się stałym elementem diety i dodatkiem do drugiego śniadania. W takim przypadku zastosowane tej metody nie przyniosło żadnego efektu, a wręcz przeciwnie odniosło niepożądany skutek, ponieważ dziecko jest z nami nieszczere, gdy nie przyznaje się do jedzenia słodyczy.

Słodycze na gorszy nastrój

Podczas ulewy, złego samopoczucia, trudnych dni oraz kłótni z kimś bliskim sięgamy po owoce, słodycze lub produkty zawierające duże ilości tłuszczu, ponieważ wprowadzają nas w dobry nastrój. Oczywiście objadanie się produktami wysokokalorycznymi nie wpływa dobrze na układ trawienny oraz stan zdrowia, dlatego należy zachować umiar.

Jedzenie słodyczy w celu poprawienia nastroju można połączyć z uprawianiem sportu, aby uniknąć wyrzutów sumienia i spalić nadwyżkę kalorii. Dodatkowo aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na wydzielanie hormonów szczęścia. Stosując odpowiednie metody możemy być pewni, że poprawimy sobie humor.

Artykuł powstał przy współpracy z Candy Shop

 

2 myśli nt. „Słodkości w formie prezentu

 • Pingback: Dlaczego każdy uwielbia słodycze? - Artykuly24.pl

 • Tomek

  Takie słodkości, koniecznie należy ładnie zapakować 🙂
  Sprawdźcie nasze opakowania http://www.joppol.pl

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *