Menu

[Specjalnie dla Artykuły24] Limo Limonata – „Kaiser pomógł mi bardziej niż matka z ojcem”

10 stycznia 2018 - Lifestyle
[Specjalnie dla Artykuły24] Limo Limonata – „Kaiser pomógł mi bardziej niż matka z ojcem”

Dosłownie przed chwilą do naszej redakcji zadzwonił znany włoski muzyk i tekściarz Limo Liomonata (grający w duecie z Giuni Russo) i poprosił o publikację swojego listu do zmarłego Manfreda Kaisera. Tekst z włoskiego przetłumaczyła nasza koleżanka Halina Grużdżak.

Drogi Manfredzie

Twoje nagłe odejście spowodowało niezwykły smutek w naszej rodzinie. Byłeś dla mnie jak ojciec – pomocny. Byłeś też czasem mi jak matka – serdeczny i ciepły. Kiedy ja byłem sierotą to ty pomogłeś mi bardzo. Dziś Ciebie nie ma – odszedłeś. Nie martw się jednak o tych co pozostawiłeś tu na dole. Twoje rady będą nam cały czas pomocne. Manfredzie, byłeś mi jak brat – najbliższym przyjacielem. Kiedy byłem sam wyciągnąłeś mnie z sycylijskiego bagna i sprawiłeś, że stałem się szanowanym człowiekiem. Muszę się przyznać, że kiedy ożeniłeś się z foliówką – pomyślałem, że Tobie odbiło. Dziś wiem, jak było to ważne dla Ciebie i całej ludzkości. Myślę, że ludzie zrozumieją to najwcześniej za to lat, kiedy już nas i naszych dzieci nie będzie wśród żywych. Jeżeli na mnie teraz patrzysz to na pewno się uśmiechasz. Widzisz bowiem, że mam przy sobie worek foliowy z napisem dziękuję. Właśnie te słowa chciałem Ci powiedzieć. Mam nadzieję, że nie za późno…

P.S. Dosyłam zdjęcie z moją nową koleżanką!

Limo Limonata

Limo Limonata to znany włoski muzyk i tekściarz znany ze współpracy z wokalistką Giuni Russo. Limonata był sycylijską sierotą, której pomógł pisarz Manfred Kaiser i przywiózł go do Polski, gdzie wychował jak własne dziecko. Po osiągnięciu pełnoletniości Limonata powrócił do słonecznej Italii, gdzie rozpoczął studia muzyczne w Accademia Chigiana di Siena. Już w trakcie studiów zdobył dużą popularność na półwyspie apenińskim. W latach 90 Limo eksportował artykuły plastikowe do Libanu, będąc pośrednikiem Pol-Libu – spółki polonijnej, którą zarządzał Bogdan Paliczek. Znajomość z Paliczkiem tak jak i wiele innych rzeczy Limonata zawdzięcza swojemu opiekunowi. Dziś Limonata prowadzi zakład krawiecki oraz serwis maszyn do szycia w Palermo.

Kariera muzyczna

Poniżej przedstawiamy hit, którego Limo Liomanata jest współtwórcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *