Menu

Sposoby na naukę

6 czerwca 2016 - Lifestyle
Sposoby na naukę

Pomysłowe notatki

To ważne, by uczyć się z notatek, które chce nam się czytać. Używajmy kolorów, podkreśleń, ramek i ikon graficznych. Niech nasze notatki będą przejrzyste, ale i kolorowe. Róbmy je tylko dla siebie. Zapisujmy skojarzenia, nie bójmy się malować na marginesach. To tylko pobudza naszą kreatywność!

Nauka w grupie

Niektórzy nie wyobrażają sobie nauki w grupie, jednak ta metoda jest także dobra. Najlepszym pomysłem na naukę w grupie jest wzajemne odpytywanie się i pogłębianie wiedzy. Warto na taką naukę umówić się wtedy, gdy każdy z obecnych powtórzył materiał.

Korzystanie z nowoczesnych technologii

Korzystajmy z naukowych aplikacji, quizów, podcastów i filmów. W ten sposób poszerzamy swoją wiedzę, ale i przyjemnie spędzamy czas. Nauka to nie obowiązek, ale coś, co powinniśmy chcieć robić. Dzięki niej stajemy się mądrzejsi i poszerzamy swoje horyzonty. Czy to nie wystarczające powody? Przestańmy traktować naukę jak coś śmiertelnie poważnego-bawmy się nią i dostosowujmy metody edukacji do swoich potrzeb. To my mamy coś wiedzieć, a jakim sposobem to zrobimy- czy to istotne? Ważne, że działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *