Menu

Jak stworzyć dobrą atmosferę w pracy?

20 października 2018 - Firma
Jak stworzyć dobrą atmosferę w pracy?

Przyjazna atmosfera w zespole pracowniczym to coś, co przekłada się na zwiększoną motywację ludzi do wykonywania zadań służbowych. Co zrobić, by stworzyć dobrą atmosferę w miejscu pracy? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi.

Zabierz zespół na wyjazd integracyjny

W nowoczesnych firmach duży nacisk kładzie się na integrację zespołu pracowniczego. A taka integracja musi być związana nie tylko z wykonywaniem wspólnych zadań służbowych, ale też z przeżyciami spoza pracy. Jednym ze sposobów jest zaproszenie zespołu na wyjazd integracyjny. Może to być turystyczna wycieczka, w której głównym celem będzie zwiedzanie, albo wyjazd o zupełnie innym charakterze. Nowoczesna agencja eventowa może zorganizować na przykład integracyjny wyjazd surwiwalowy, na którym pracownicy będą musieli współpracować przy realizacji różnego rodzaju zadań, świetnie się przy tym bawiąc, oraz poznając siebie nawzajem w ekstremalnych sytuacjach. To niezapomniane przeżycie, które może naprawdę zintegrować zespół, dostarczyć wspomnień na wiele lat.

Zorganizuj miejsce spotkań w pracy

Jedna z najważniejszych potrzeb ludzi w czasie pracy to możliwość chwilowego odpoczynku i zresetowania się, na przykład przy kubku pysznej kawy. Warto pomyśleć zatem o stworzeniu takiego miejsca dla pracowników, w którym będą mogli na spokojnie usiąść i zjeść śniadanie, oraz napić się kawy czy herbaty. Takie pokoje socjalne sprzyjają zawieraniu trochę bliższych znajomości, co naprawdę przekłada się na cieplejszą atmosferę w pracy.

Pomyśl o pracowniczej Wigilii

Warto wraz z pracownikami celebrować różne ważne momenty, takie jak na przykład dzień konkretnych profesji (na przykład dzień pracownika socjalnego albo Dzień Nauczyciela), a także organizować na przykład Wigilię Pracowniczą. Podczas tego typu spotkań towarzyskich, ludzie mogą porozmawiać o innych sprawach, niż te związane z pracą, spędzić ze sobą trochę czasu w luźnej atmosferze, porozmawiać o zainteresowaniach czy życiu osobistym. Z pewnością takie bliższe kontakty sprzyjają temu, by atmosfera w pracy stała się bardziej serdeczna i przyjazna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *