Menu

Torba czy…trampolina? Co kupić dziecku na komunię?

19 grudnia 2017 - Lifestyle
Torba czy…trampolina? Co kupić dziecku na komunię?

Zbliża się sezon komunii. Dla chrzestnych wiąże się to z wydatkami na prezent dla dziecka. O ile jeszcze kilka lat temu popularne były zegarki i walkmany, o tyle dzisiaj popularnością cieszą się inne artykuły. Torby z filcu opanowały rynek odzieżowy. Wyrób ten jest  niezwykle wytrzymały, a przy tym ekologiczny. Są one popularne wśród kobiet, gdyż doskonale sprawdzają się podczas zakupów, czy w pracy. Torby z filcu cieszą się tak ogromną popularnością także wśród dzieci. Czy jednak jest to prezent, który ucieszy każde dziecko? Czy nie lepiej wybrać jednak prezent bardziej sprawdzony jak np. trampolina ogrodowa?

Trampolina ogrodowa czy torba z filcu

Dzieci czerpią wzorce z rodziców. Synowie naśladują ojców, a córki matki. Warto wspierać ich w dążeniu do dorosłości, bo wpływa to pozytywnie na ich rozwój tożsamości. Należy dążyć do tego, by dziecko potrafiło dostrzec identyczność i ciągłość własnej osoby, mimo upływającego czasu oraz miało poczucie, że inni ludzie uznają jego jedność osobową i ciągłość jednostki, gdyż uniknie wtedy wielu poważnych kłopotów w dorosłym życiu. Powinniśmy więc pozwalać córkom, np. przymierzać własne stroje, buty, by budować ich poczucie odrębności. Wiele firm odzieżowych rozumie te potrzeby rozwojowe dzieci i stara się pomóc im w drodze do dorosłości, projektując specjalnie do nich skierowane kolekcje odzieży.

Z drugiej jednak strony dziecko ma prawo być dzieckiem. Nie wolno nam mu tego odbierać, a nawet powinniśmy to pielęgnować np. przez wspólną zabawę na trampolinie ogrodowej.

trampolina dziecięcaModne ubrania na prezent

Ubrania, skierowane dla mniejszych odbiorców, muszą spełniać pewne wymogi. Przede wszystkim powinny być wygodne i zapewniać im pełen komfort ruchów. Odzież dziecięca nie powinna być zbyt ekstrawagancka, gdyż może to wpłynąć negatywnie na jego kontakty z rówieśnikami. Warto również pamiętać, że dzieci szybko rosną, więc kupione rzeczy staną się dla nich zbyt małe, zanim się nawet obejrzymy. Zwróćmy więc uwagę na ceny ubrań, gdyż nie powinny być one zbyt wygórowane. Od jakiegoś czasu w sprzedaży można spotkać torby dla dzieci na jedno ramię. Są one niezwykle wygodne i funkcjonalne. Mają kojarzyć się z budzącą się w dziewczynkach kobiecością, a przy tym kreują własny, niepowtarzalny styl dziecka.

Torby filcowe są doskonałym prezentem dla dzieci, gdyż są bardzo praktyczne i pasują do każdej stylizacji. Wyrób ten, jest bardzo dobrym pomysłem na pierwszą „dorosłą” torbę. Warto podarować ją swojemu dziecku, gdyż będzie to dla niego niezapomniany prezent.

Trampolina dziecięca na komunię

O ile nie każdy zgodzi się, że wybór torby z filcu  czy modnej odzieży sprawdzi się jako prezent dla każdego „komunisty”, o tyle niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nie ucieszyłby się jako dziecko z trampoliny ogrodowej. W rankingach najlepszych prezentów na komunię  trampolina dziecięca co roku zajmuje wysoką pozycję. Wybierając prezent na komunię kieruj się jednym – co Ty byś chciał dostać będąc dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *