Menu

Wakacje roboty drogowe – Poznań nie dla mieszkańców

6 lipca 2018 - Budownictwo
Wakacje roboty drogowe – Poznań nie dla mieszkańców

Znak” roboty drogowe” na ulicach Poznania, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, potrafi straszyć co kilkaset metrów. Sezon wakacyjny to mniejszy ruch w mieście, a tym samym możliwość podreperowania stanu poznańskich dróg. Wymiana torowiska, latanie dziur, wylewanie nowego asfaltu czy brukowanie chodników – wszystko to najlepiej przeprowadzać w letnim okresie wakacyjnym.. Dlaczego Poznań akurat ten termin jest dogodny na przeprowadzanie tego rodzaju prac budowlanych oraz co najbardziej przeszkadza wtedy mieszkańcom Poznania?

Roboty Drogowe Poznań

Poznań, jako miasto i cała aglomeracja, od lat zmaga się problemem zatłoczonych ulic o wątpliwej jakości. Brakuje ścieżek rowerowych, asfalt jest pofałdowany, albo wcale go nie ma. Roboty drogowe, mimo ciągłego, skutecznego utrudniania życia poznaniaków są potrzebne. Nie zmienia to jednak faktu, że wiążą się z szeregiem utrudnień dla mieszkańców nie tylko Poznania, ale każdego miasta gdzie się je wtedy wykonuje.

Utrudnienia na drodze i poza nią

Roboty drogowe, czy mają miejsce w dużych miasta jak Poznań, czy w małych miasteczkach generują nie tylko problemy komunikacyjne. Problematyczne staje się chociażby zablokowane wjazdy do posesji hałas czy pył. O ile trudno nie zgodzić się z potrzebą remontowania dróg, o tyle zawsze łatwiej to powiedzieć, kiedy roboty drogowe prowadzone są daleko od naszego domu albo miejsca pracy.

Dojazd do miejsca pracy

Nic nie denerwuje bardziej niż codzienne korki i spędzany bezproduktywnie czas w kabinie samochodu.  Roboty drogowe najbardziej utrudniają życie osobom pracującym poza miejscem zamieszkania. Godziny tkwienia za kółkiem i żar lejący sięz nieba dzień w dzień – czy można sobie wyobrazić gorszą podróż?

Roboty drogowe przy dużych osiedlach

Prace prowadzone na drodze  często wprowadzają zamęt na osiedlowych uliczkach i wjazdach na zamieszkiwany teren. Przymus rezygnacji z parkowania pod domem to zmora prowadzonych w danej okolicy robót drogowych. Zdarza siętak, że mieszkańcy Poznania przez wiele miesięcy muszą zostawiać samochód w dużej odległości od domu. Utrudnia to równocześnie życie mieszkańcom ulic nei remontowanych, ponieważ ogranicza to ich własne miejsca do parkowania, których w Poznaniu niestety bardzo brakuje.

Hałas towarzyszący pracom na drodze

Innym negatywnym skutkiem, który odczują mieszkańcy  Poznania podczas robót drogowych jest hałas prowadzonych inwestycji. Maszyny zrywające asfalt oraz te, które go kładą, tłumy pracowników oraz cieżki sprzęt – to wszystko potrafi skutecznie obrzydzić wychodzenie podczas wakacji na ogród czy chociażby zwyczajne otworzenie okna. To duża niedogodność zwarzywszy, że pogoda w Poznaniu zwykle w tym czasie dopisuje i zachęca do łączenia się z przyrodą.

Pył w powietrzu podczas robót drogowych

Roboty drogowe nie oszczędzą też płuc poznaniaków. Pył unoszący się w powietrzu zawiera praktycznie wszystkie pierwiastki z tablicy Mendelejewa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *