Menu

Kiedy warto zainwestować eko opakowania?

19 listopada 2018 - Przemysł
Kiedy warto zainwestować eko opakowania?

Świadomość ekologiczna wzrasta. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na ekologiczne opakowania. Ponadto konsumencie także są coraz bardziej świadomi i wybierają produkty zapakowane w opakowania wielokrotnego użytku oraz takie, które łatwo poddać recyklingowi. Zatem jeżeli ktokolwiek zastanawia się, kiedy warto zainwestować w eko opakowania, to odpowiedź jest bardzo prosta: natychmiast!

Papier i szkło

Plastik został wynaleziony jeszcze w XIX wieku, szczyt popularności przechodził w wieku XX. Jednak mamy już XXI wiek i plastik przechodzi do lamusa. Na szczęście, ponieważ ma on bardzo negatywny wpływ na środowisko, a jego naturalny rozkład trwa bardzo długo. Z kolei do łask wracają znowu papierowe opakowania, które łatwo można poddać recyklingowi, a dodatkowo nie rozkładają się aż tak długo. Szklane butelki wielokrotnego użytku także zaczynają być na nowo doceniane, nawet ze względów ekonomicznych. W końcu butelki zwrotne wystarczy tylko umyć, zdezynfekować i etykietować od nowa.

Zakazany plastik

Opakowania plastikowe są jednymi z najmniej ekologicznych opakowań. W związku z tym do 2021 roku mają zostać wycofane z rynku jednorazowe sztućce, talerze itp. Z kolei do 2025 państwa członkowskie mają ograniczyć na rynku ilość innych opakowań wykonanych z plastiku. Jak widać opakowania eko są nie tylko ciekawą alternatywą, ale niedługo staną się po prostu standardem. Dlatego też nie warto zwlekać i lepiej szybko zapoznać się z tematem ekologicznych opakowań.

Ekologiczny marketing

Opakowania, które nie są groźne dla środowiska, zachęcają do kupna. Nie dotyczy to tylko ekologów oraz entuzjastów ekologicznego stylu życia. Coraz więcej ludzi jest świadoma problemów środowiska naturalnego. Wszyscy Ci ludzie skrupulatnie segregują odpady, pakują zakupy w torby wielokrotnego użytku oraz kupują produkty w ekologicznych opakowaniach. W związku z tym warto zwiększyć grupę swoich klientów o takie osoby. W końcu szacuje się, że ekologiczna świadomość ludzi będzie rosła z każdym rokiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *