Menu

Jak powinien być ubrany weterynarz?

28 sierpnia 2018 - Zdrowie i uroda
Jak powinien być ubrany weterynarz?

W pracy weterynarza, tak samo jak w przypadku innych zawodów medycznych, bardzo ważny jest odpowiedni ubiór. Ubrania medyczne dla weterynarzy powinny być wygodne i umożliwiać utrzymanie higieny w trakcie wykonywania pracy. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, kupując ubrania dla weterynarzy.

Wygodne i estetyczne ubrania dla weterynarzy

Odzież dla weterynarzy powinna spełniać rygorystyczne wymogi stawiane odzieży pracowników medycznych – przede wszystkim pozwalać na łatwe utrzymanie czystości. Z tego powodu powinna być wykonana z materiałów, które mogą być prane w wysokich temperaturach.

Bardzo ważne jest również to, by strój weterynarza umożliwiał swobodę ruchu podczas wielogodzinnej pracy. Z tego powodu dobrze sprawdzi się tradycyjny lekarski fartuch. Dobrym rozwiązaniem będzie również praktyczna bluza medyczna – może być ona ładnie uszyta, mieć zgrabne wycięcie w talii i ciekawy dekolt. Bardzo przydatne są duże kieszenie w okolicy bioder, w których zmieszczą się bez problemu wszystkie potrzebne rzeczy. Strój weterynarza uzupełniają również luźne spodnie (najczęściej na gumkę lub ściągane w pasie) oraz wygodne, odkryte buty. Dobrze sprawdzą się specjalne klapki lub drewniaki.

Ubrania dla weterynarzy do pracy w terenie

O ile strój dla weterynarzy pracujących w lecznicy przypomina bardzo strój lekarza, zupełnie inna powinna być odzież weterynarzy pracujących w terenie (na przykład zajmujących się zwierzętami gospodarskimi). W ich przypadku stroje do pracy powinny przede wszystkim chronić przed niekorzystną pogodą. Weterynarze bardzo często muszą pracować w terenie także w czasie zimna, opadów deszczu czy śniegu.

Z tego powodu przydatny będzie ciepły kombinezon i robocze spodnie na szelkach. Dla zapewnienia komfortu termicznego duże znaczenie mają czapki i kurtki przeciwdeszczowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie buty. Buty dla weterynarzy pracujących w terenie powinny posiadać specjalny, metalowy nosek. Może on skutecznie chronić przed kopnięciami zwierząt i innymi nieszczęśliwymi wypadkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *