Menu

Wirtualne biuro. Oszczędzaj na biurze, nie na pracownikach

13 marca 2018 - Firma
Wirtualne biuro. Oszczędzaj na biurze, nie na pracownikach

Osoby rozpoczynające prowadzenie własnej działalności, są narażone na wiele kosztów związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany regulować podatki oraz składki w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, do tego dochodzą inne opłaty związane z charakterem działalności, takie jak CIT, VAT, akcyza, podatek od nieruchomości, opłata targowa, podatek od czynności cywilnoprawnych oraz środków transportu. Oczywiście wymienione składki i podatki są tylko początkiem piramidy kosztów, które są zobowiązane płacić osoby, chcące prowadzić swój biznes. Ponadto każda dodatkowa funkcja w firmie generuje biurokrację oraz koszty.

Jak zaoszczędzić?

Jednym z podstawowych sposobów oszczędzania na działalności gospodarczej jest prowadzenie wirtualnego biura. Daje to przede wszystkim korzyści finansowe, ponieważ wynajem lokalu jest kosztowny i wielokrotnie nieopłacalny. Decydując się na prowadzenie wirtualnego biura, potrzebne jest wygodne miejsce do pracy w domu, gdzie będzie panowała biurowa atmosfera. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które potrafią zadbać o samodyscyplinę i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z prowadzeniem firmy.

W przypadku prowadzenia wirtualnego biura i jednoczesnego zatrudniania pracowników, mogą pojawić się problemy z kontrolowaniem wszystkich osób. W takiej sytuacji zaleca się wprowadzenie systemu mającego na celu kontrolowanie wykonanych obowiązków oraz postępy w projektach. Do takiego raportowania są zaprojektowane specjalne programy, których wdrażanie jest bardzo popularne w firmach zachodnich. Systemy te mają wiele złożonych funkcji, które pokazują postępy w projektach, dokładnie określają czas poświęcony na dane zadanie oraz przewidują ile czasu powinien zająć dany projekt.

Stosuj nowoczesne programy

Programy mające na celu raportowanie oraz przyspieszenie pracy wprowadza się nie tylko w firmach działających zdalnie, ale również dużych korporacjach, gdzie liderzy nadzorują pracę zespołu bezpośrednio w biurze.

Innym doskonałym sposobem na zaoszczędzenie funduszy w firmie jest prowadzenie księgowości. Biura rachunkowe mają bardzo podobne cenniki za takie same usługi, dlatego nie warto przepłacać. Najatrakcyjniejsze oferty w zakresie prowadzenia księgowości oferują wirtualne biura rachunkowe, z którymi przedsiębiorcy komunikują się za pomocą poczty elektronicznej oraz rozmów telefonicznych. Taki kontakt z księgowym nie generuje dodatkowych kosztów dojazdu oraz pozwala zaoszczędzić czas.

Aby znaleźć biuro rachunkowe w korzystnej cenie, należy porozmawiać ze znajomymi, którzy mieli styczność z tym środowiskiem oraz przejrzeć strony internetowe wirtualnych biur rachunkowych.

Obniżaj koszty działalności, nie pensje pracowników

Oszczędzanie na prowadzeniu biura, może odbywać się na wiele sposobów, najważniejsze, aby były wiązały się one z racjonalnym obniżeniem kosztów i nie przekładały się na jakość oferowanych usług. Klienci, którzy zauważą wyższą jakość w takiej samej cenie u konkurencji, nie można liczyć na podpisywanie kolejnych umów z nimi lub zwiększanie oferowanych pakietów. Warto zastanowić się, czy nasze działania są przemyślane i nie będą oddziaływały negatywnie na wizerunek firmy.

Dodatkowo firmę tworzą ludzie i to od ich wspólnej pracy zależy sukces Twojej firmy. Dbaj o odpowiednią motywację, a czynności takie jak obniżki płac traktuj jako ostateczność

Tekst powstał przy współpracy z firmą http://www.proupsolutions.pl/ zajmująca wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań zarządczych do firm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *